rekuperacja gdańsk

Zmiana działania ogrzewania z pewnością przyniesie spore oszczędności, jedną z ciekawych możliwości jest .
Co trzeba wiedzieć o bilansie cieplnym?

Rekuperacja w domach

W układach wentylacji mechanicznej lub klimatyzacji w nowoczesnych budynkach, w tym także w domach jednorodzinnych, stosuje się rekuperację ciepła w celu zmniejszenia zużycia energii oraz dobowej stabilizacji temperatury wnętrz.
Wykorzystane ciepłe powietrze lub woda (na odpływach do kanalizacji) oddaje energię do układu, w którym ogrzewane jest świeże powietrze lub czysta woda.
Najprostszym rozwiązaniem stosowanym w układach wentylacyjnych jest rekuperator, tj.
wymiennik krzyżowy.
W bardziej zaawansowanych układach klimatyzacyjnych energia odzyskiwana jest z powietrza przez wymienniki ciepła w postaci paneli sufitowych. Stosowane są też układy buforujące i przechowujące energię cieplną.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rekuperacja

Rekuperacja ciepła

Rekuperator to dobry sposób na oszczędności, ponieważ pomaga minimalizować straty ciepła.
Jako, że jest wiele rodzajów rekuperacji dobrze jest skonsultować się z odpowiednią firmą, która zajmuje się tym tematem.
Wykonają odpowiednie pomiary oraz doradzą najlepsze rozwiązanie w danym budżecie. Urządzenie i jego montaż mogą na początku wydawać się drogie, jednak z czasem inwestycja z pewnością się zwróci.

Idealnym połączeniem do rekuperacji są odnawialne źródła energii lub pompa ciepła.

Inne źródło ciepła

rekuperacja gdańsk Alternatywne źródła ogrzewania w Polsce to dalej rzadkość, może ze względu na dużą cenę takich rozwiązań, a przecież nie każda rodzina od razu buduje dom.

Bo właśnie na etapie budowy trzeba już pomyśleć o ogrzewaniu i jak najlepiej zoptymalizować użyte materiały pod kątem wybranego rodzaju ogrzewania. Przy każdym alternatywnym źródle energii trzeba brać pod uwagę jest mocne i słabe strony, oraz zabezpieczyć się na wypadek awarii.

Dlatego ludzie często łączą kilka źródeł ogrzewania czy też energii..

Dodane: 11-12-2015 12:07

Tagi: gdańsk usługi dom rekuperacja ogrzewanie

Widok do druku:

rekuperacja gdańsk