Segmenty i typy aut na Taxi
Wszyscy chyba kojarzą jak wygląda taksówka w Londynie, ale w Nowym Yorku. Te Londyńskie to niewielki, czarne auta, trochę przypominające naszego rodzimego Garbusa. To już tak utarty wizerunek taksówki, że ciężko kiedyś będzie go zmienić. W USA natomiast najsłynniejszy model taksówek to żółty Ford, kto go nie kojarzy? W praktycznie każdym firmie zza oceanu na drogach przymykają ogromne ilości tych samochodów. Te auta to ikony tamtych miast, które są ich nierozerwalna częścią.
jednak jakie auta są najlepsze na taksówkę? Generalnie wszystkie auta klasy średniej i wysokiej, sedany, limuzyny itp. Ciężko jest znaleźć taksówkę z klasy C, lub B. Zazwyczaj jest to klasa D i wyżej, najczęściej jednak są to auta klasy E i F. Dalekodystansowe taksówki powinny być jak najwyższej klasy, ponieważ są wygodne i najbezpieczniejsze. Nie wspominając o dodatkowym wyposażeniu tych aut, które dodatkowo zwiększa komfort podróży.
Daleka podróż
Podróże między-miastowe to nie tylko autobus, pociąg czy autokar. Sporo osób korzysta w tym przypadku z taksówek, głównie jako dojazd na lotnisko lub spotkanie biznesowe. Jednak czemu akurat taksówka? To proste, jest szybka i to my decydujemy o godzinie odjazdu, a nie często niekorzystny rozkład kursowania komunikacji zbiorowej. Oprócz tego jest wygodna i komfortowa, co pozwala na odbycie długiej podróży w bardzo dobrych warunkach.
Coraz większa popularnością cieszą się też przejazdy na lotniska za granicą, co już można uznać za wyprawę. Dlatego w takim przypadku komfort przejazdu staje się jeszcze ważniejszym czynnikiem, ważniejszym nawet niż cena. Trzeba przyznać, ze cena to właśnie najsłabszy punkt tej formy transportu. Dla wielu osób taksówki są zwyczajnie za drogie, jednak wiadomo, ze nie każdy musi z nich korzystać.
Cytat z Wikipedii o Publicznym transporcie zbiorowym
W Polsce podstawowe kwestie dotyczące publicznego transportu zbiorowego reguluje ustawa z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym.
Publiczny transport zbiorowy może odbywać się w Polsce na podstawie:
umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego pomiędzy organizatorem a operatorem,
potwierdzenia zgłoszenia przewozu lub decyzji o przyznaniu otwartego dostępu.
Ustawa o o publicznym transporcie zbiorowym nakazuje oznakowanie środków transportu, którymi są wykonywane usługi w zakresie publicznego transportu zbiorowego, w sposób widoczny dla pasażera, podawanie rozkładu jazdy do publicznej wiadomości na wszystkich dworcach i przystankach wymienionych w rozkładzie jazdy, a także upublicznianie cenników opłat lub taryf oraz regulaminów przewozu osób (zawierających warunki obsługi podróżnych, warunki odprawy oraz przewozu osób i bagażu, wskazujących podmiot właściwy do przyjmowania skarg i reklamacji wynikających z realizacji usług oraz terminy ich rozpatrywania).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Publiczny_transport_zbiorowy