Jak wybrać rolety?

ania, na które można uzyskać jedną i uniwersalną odpowiedź, zwłaszcza że jest parę typów rolet. Rolety dzielą się zasadniczo na te standardowe i na zamówienie....Wiadomo, że te pierwsze będą tańsze, jednak jeżeli nasze okno nie m

Dodane: 22-03-2015 07:15
Jak wybrać rolety? rolety
Gdzie warto kupić ?

Zapraszam do przeczytania poradnika.

Wybór rolet

Jaką wybrać roletę? Na co patrzeć, zanim dokonamy konsumenckiego wyboru, jak dobrać roletę do okna i wnętrza?

To nie są pytania, na które można uzyskać jedną i uniwersalną odpowiedź, zwłaszcza że jest parę typów rolet.

Rolety dzielą się zasadniczo na te standardowe i na zamówienie....Wiadomo, że te pierwsze będą tańsze, jednak jeżeli nasze okno nie mieści się w normach danego producenta, to trudno - musimy wybrać na wymiar. Na zamówienie trzeba także kupić na okna dachowe.


Definicja

Roleta - zasłona zwijana montowana wewnątrz i na zewnątrz budynku nad otworem okiennym - najczęściej z tkaniny. Podnoszona i opuszczana poprzez nawijanie na wałek przy pomocy sprężyny wewnątrzwałkowej, linki, łańcuszka lub silniczka elektrycznego. Roletą zewnętrzną popularnie nazywana jest żaluzja budowlana zewnętrzna.

Plisa to rodzaj eleganckiej i dekoracyjnej zasłony przeciwsłonecznej pozwalającej uzyskać niepowtarzalne efekty świetlne i możliwości kompozycyjne jako jedyna daje możliwość zasłonięcia otworów okiennych o nietypowych kształtach: okręgi, trójkąty, trapezy itp.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Roleta


Rolety nieprzepuszczalne

Ostatnio coraz częściej w oknach zakładamy drewniane żaluzje. Nic dziwnego, ponieważ są bardzo estetyczne, czasami nie pasują do okna, ale o tym w innym artykule. Drewniane żaluzje dają pełne krycie, praktycznie nie przepuszczają promieni słonecznych, są więc całkiem skuteczną osłoną. Są jednak dość drogie, zwłaszcza robione na wymiar - kosztują kilkaset złotych za sztukę. Ale są trwałe, nie blakną pod wpływem Słońca i dobrze wyglądają.

Zanim podejmiemy decyzję, musimy mieć ustalony budżet, musimy też wiedzieć jaka ma być przepuszczalność światła.


Szybki sposób na zasłonięcie okien

Są różne metody zasłaniania okien. Od najprostszych zasłon składających się z płachty materiału po bardzo skomplikowane, wielofunkcyjne żaluzje.

Moim zdaniem jedną z najlepszych opcji jest zastosowanie rolet. Do wyboru jest kilka ich rodzajów. Mało tego - dzięki temu, że mogą być wykonane z różnych rodzajów materiału to można je bez problemu dopasować do swojego wystroju wnętrza.

Również można dopasować kolor samego materiały jak i stopień przepuszczalności światła. To daje bardzo dużo możliwości.


Czym zasłaniać?

Co kupić - , czy żaluzje? Wiadomo, że zasłonięcie okna bywa koniecznością - nikt nie lubi intensywnego słońca padającego na monitor, czy też wścibskiego wzroku sąsiadów. Z tego powodu większość z nas , lub żaluzje w oknach posiada.

Wybór pomiędzy jednym, a drugim rozwiązaniem nie jest łatwy. Kiedyś żaluzje były znacznie popularniejsze, ale rolet jeszcze w naszych sklepach po prostu nie było. Zarówno , jak i żaluzje mogą mieć różne kolory. Zasadniczą różnicą jest jednak materiał, z którego są zrobione. Żaluzje mogą być drewniane, aluminiowe, lub plastikowe. Rolety są zawsze tekstylne, mają tez różny stopień przepuszczania światła.