O czystych i brudnych dywanach

to czy mogą się w ten sposób pobrudzić. Dlatego gospodynie domowe starają się utrzymywać w czystości pokój dziecięcy, co nie jest takie proste z uwagi na temperament i żywiołowość niektórych dzieci. Ze względu na to generalne porz

O czystych i brudnych dywanach pranie kanap wrocław

Sprzątanie zabawek w pokoju dziecięcym

Wszyscy rodzice dobrze wiedzą, że ich dzieci lubią bawić się we wszystkich miejscach domu i wchodzić w różne zakamarki nie zwracając uwagi na to czy mogą się w ten sposób pobrudzić. Dlatego gospodynie domowe starają się utrzymywać w czystości pokój dziecięcy, co nie jest takie proste z uwagi na temperament i żywiołowość niektórych dzieci. Ze względu na to generalne porządki w pokoju dziecięcym najlepiej jest robić w czasie, kiedy dzieci przebywają w przedszkolu lub w szkole. Natomiast mniejsze porządki można robić wspólnie z dziećmi, a dzięki temu nauczą się one dbać o czystość. Wszystkie dzieci mogą uczestniczyć w sprzątaniu zabawek, natomiast starsze również w pozostałych czynnościach wykonywanych w ich pokoju.


Definicja sprzątacza

Sprzątaczka, sprzątacz ? osoba zajmująca się zawodowo sprzątaniem, czyli utrzymaniem czystości i porządku ? w biurach, hotelach, placówkach handlowych, obiektach przemysłowych lub w domach prywatnych.

W rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z 8 grudnia 2004 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności dla potrzeb rynku pracy oraz zakresu jej stosowania1 zawód ten jest klasyfikowany kilkukrotnie w dziale 9. "Pracownicy przy pracach prostych":

91. Pracownicy przy pracach prostych w handlu i usługach
913. Pomoce domowe, sprzątaczki i praczki
9131. Pomoce domowe i sprzątaczki
913102. Sprzątacz domowy
9132. Pomoce i sprzątaczki biurowe, hotelowe i podobne
913207. Sprzątaczka
913211. Sprzątacz pojazdów
913290. Pozostałe pomoce i sprzątaczki biurowe, hotelowe i podobne
Ponadto:

osoba sprzątająca w szpitalach to salowa lub salowy (nr 913206),
osoba sprzątająca w pokojach hotelowych to pokojowa lub pokojowy (nr 913203),
osoba odpowiedzialna za czystość w toalecie to szaleciarka lub szaleciarz (nr 913208),
osoba zajmująca się oczyszczaniem na zewnątrz budynków to robotnik placowy (nr 916201) lub zamiatacz (nr 916201), zaś oczyszczający kanalizację to kanalarz (nr 931202).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sprz%C4%85tacz


Higiena - definicja

Higiena (gr. hygeinos - leczniczy) ? dział medycyny, badający wpływ środowiska na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka. Celem tych badań jest zapewnienie poszczególnym osobom oraz społeczeństwu jak najlepszych warunków rozwoju fizycznego i psychicznego. Praktycznymi wynikami higieny są wskazania dotyczące usuwania z życia ludzkiego wpływów ujemnych, w różny sposób zagrażających zdrowiu i wprowadzania czynników dodatnich.

Higiena dzieli się na wiele dziedzin, zajmujących się poszczególnymi środowiskami życia i działalności ludzkiej: higiena osobista, szkolna, hodowli zwierząt, komunalna, społeczna, pracy oraz żywności i żywienia.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Higiena