O energii słonecznej - czy to się opłaca?

w naszym domu, a w wielu przypadkach koszty ponoszone przez inwestora są naprawdę niewielkie w związku z dofinansowaniem, jakie można otrzymać na przykład ze środków Unii Europejskiej. Istnieje coraz więcej programów tego rodzaju

O energii słonecznej - czy to się opłaca? sma stp

Dostępność instalacji fotowoltaicznych

Montaż instalacji fotowoltaicznej jest coraz bardziej rozpowszechniony w ostatnich latach. Takie instalacje możemy już za niewielkie pieniądze zamontować w naszym domu, a w wielu przypadkach koszty ponoszone przez inwestora są naprawdę niewielkie w związku z dofinansowaniem, jakie można otrzymać na przykład ze środków Unii Europejskiej. Istnieje coraz więcej programów tego rodzaju, które pomagają w uzyskaniu dodatkowych funduszy. Warto więc zastanowić się nad takim rozwiązaniem tym bardziej, że tego typu instalacje są coraz bardziej dostępne. Obecnie wiele firm, które zajmują się doborem i montażem tego rodzaju instalacji samodzielnie szuka klientów, w związku z dynamicznym rozwojem tej branży.


Redukcja kosztów związanych z elektrycznością

Rachunki za prąd dla wielu osób są sporym obciążeniem finansowym. W dzisiejszym świecie wykorzystujemy przecież mnóstwo urządzeń, które bazują na elektryczności. Jak zmniejszyć koszty ponoszone z tytułu korzystania z energii elektrycznej? Bardzo dobrym sposobem na taką zmianę jest inwestycja w odnawialne źródła energii. Chociaż budowa instalacji fotowoltaicznej czy zamontowanie kolektorów słonecznych jest dość kosztowne, to jednak korzystanie z takiej instalacji dość szybko się zwraca. Co więcej, korzystając z takiego źródła energii działamy w sposób zupełnie ekologiczny. Takie rozwiązanie ma zatem same atuty. Energia słoneczna staje się coraz bardziej rozpowszechnionym źródłem energii i nic dziwnego, ponieważ warto zainwestować w taką instalację.


Biodegradacja - zastosowanie

Najpopularniejszym wykorzystaniem biodegradacji przez człowieka są filtry awaryjne w biologicznych oczyszczalniach ścieków124 oraz stawach biologicznych, służących do fermentacyjnego oczyszczania odpadów (np. z cukrowni). Konieczne jest zapewnienie odpowiednich warunków dla mikroorganizmów przeprowadzających biodegradację. Należy utrzymywać odpowiednią temperaturę oraz usunąć ze ścieków substancje toksyczne dla biodegradatorów (np. detergenty, pestycydy)1.

Ma również zastosowanie na składowiskach odpadów24, przy produkcji biogazu z odpadów i ścieków, biomasy paszowej ze ścieków124 oraz rozpuszczalnych w wodzie pestycydów w opakowaniach podatnych na biodegradację1.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Biodegradacja