O pracy architekta

mi we wprowadzaniu w do architektury zrównoważonego rozwoju byli w roku 1970 Ian McHarg w USA oraz Brenda i Robert Vale w Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii. Od tamtego czasu odnotowano przyspieszony wzrost liczby budynków, które

O pracy architekta Dom zaczyna się od planu i projektu, a odpowiedni projekt to dobry dom. Dobrze jest rozsądnie wybrać , które najbardziej nam odpowiadają.

Początek zrównoważonego rozwoju

Pionierami we wprowadzaniu w do architektury zrównoważonego rozwoju byli w roku 1970 Ian McHarg w USA oraz Brenda i Robert Vale w Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii. Od tamtego czasu odnotowano przyspieszony wzrost liczby budynków, które spełniają lub zmierzają do spełniania zasad ekologicznego budowania. Obecnie oczekuje się, że architekci będą budowali zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, przykładem takiego budownictwa jest Dynamic Tower, który będzie zasilany przez turbiny wiatrowe i panele słoneczne.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Architektura


Zapotrzebowanie rynku

Biura projektowe i architektoniczne rosną jak grzyby po deszczy, nic dziwnego, zapotrzebowanie rośnie. Mimo niżu demograficznego w Polsce, ciągle buduje się nowe mieszkania i domy. Powstają nowoczesne osiedla domów jednorodzinnych na obrzeżach miast, nowe bloki ze wszystkimi wygodami (ogrzewanie podłogowe, klimatyzacja itp.).

Ilość gotowych projektów jest wręcz zastraszająca, zaryzykowałbym stwierdzenie, że jest ich tak dużo, że już powoli nie ma potrzeby tworzenia projektów indywidualnych. Każdy znajdzie coś dla siebie, może z niewielkimi poprawkami.


Energooszczędne domy

Style w budownictwie zmieniały się przez lata i dalej się zmieniają, nic dziwnego w końcu wszystko idzie do przodu i dzisiaj stare kamienice czy kwadratowe budynki mieszkalne to przeżytek- no nie zawsze, a w większości. Dzisiaj liczy się nie tylko wygląd, ale i oszczędność energii.

I to nie tylko za sprawą nowych i surowych norm dotyczących wydajności energetycznej domów i mieszkań. Oszczędność stała się najzwyczajniej w świecie modna, a niepotrzebny konsumpcjonizm uznawany jest za marnotrawstwo dóbr. I taki trend, nie tylko w budownictwie, utrzyma się jeszcze przez długi czas.