O przewozach międzynarodowych

radycyjne (miejskie na olej napędowy i nowoczesne na gaz ziemny ? CNG lub LNG, hybrydowe oraz całkowicie elektryczne zasilane z akumulatorów1011) trolejbusy (zasilany prądem) duobusy (nowoczesne, zasilane dwoma źródłami energii:

O przewozach międzynarodowych

Roadzje autobusów

Ze względu na przeznaczenieedytuj

Autobus Mercedes jako mobilny punkt poboru krwi
autobusy komunikacji publicznej:
lokalne
podmiejskie
miejskie
tradycyjne (miejskie na olej napędowy i nowoczesne na gaz ziemny ? CNG lub LNG, hybrydowe oraz całkowicie elektryczne zasilane z akumulatorów1011)
trolejbusy (zasilany prądem)
duobusy (nowoczesne, zasilane dwoma źródłami energii: silnikiem elektrycznym pobierającym energię z sieci trakcyjnej i silnikiem spalinowym)
dalekobieżne
turystyczne (autokar)
szkolne
autobusy lotniskowe (o ograniczonej liczbie miejsc siedzących i powiększonej liczbie i szerokości drzwi)
specjalne (np. policyjne, dla Służby Więziennej, Straży Granicznej, strażackie, medyczne itp.)

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Autobus#Rodzaje_autobus.C3.B3w


Zagraniczny wyjazd do pracy ? jaki transport?

Istnieje wiele możliwości, jeśli chodzi o zagraniczny transport pracowników. Zdecydowana większość osób wybierających się do pracy korzysta z transportu busem. Ten środek transportu jest jedną z bardziej opłacalnych form przejazdu między państwami. Bilety, które musimy nabyć przed podróżą są o wiele tańsze niż gdybyśmy chcieli wybrać się w podróż pociągiem czy innym środkiem transportu. Bardzo często busy umożliwiają również dojazd w te miejsca, które omija trasa przejazdu pociągów. Jest to również bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ korzystając z usług dotyczących transportu busem nie musimy się martwić o dotarcie na czas na odpowiedni dworzec i tak dalej.


Istotne drogi prowadzą

Istotne drogi prowadzą:

z Jakuszyc na granicy polsko-czeskiej przez Zieloną Górę, Gorzów Wielkopolski i Szczecin na przeprawę promową ze Świnoujścia do Ystad w Szwecji (E65 ? droga nr 3);
od granicy polsko-niemieckiej w Świecku przez Poznań i Warszawę do granicy z Białorusią w Terespolu i dalej do Mińska i Moskwy (E30 ? droga nr 2);
od granicy polsko-niemieckiej w Zgorzelcu przez Wrocław, Opole, Gliwice, Katowice, Kraków, Tarnów, Rzeszów i Jarosław do granicy z Ukrainą w Korczowej i dalej do Kijowa (E40 ? droga nr 4).

Ponadto na terenie Polski budowane są odcinki następujących dróg europejskich:

trasa E75 od granicy polsko-czeskiej w Cieszynie przez Bielsko-Białą, Katowice, Toruń i Łódź na przeprawę promową z Gdańska do Helsinek, czyli budowana autostrada A1 oraz
E67 (droga nr 8) przebiegająca przez całą Polskę ? od granicy z Litwą w Budzisku do granicy czeskiej w Kudowie-Zdroju. Ta 790-kilometrowa (polski odcinek) trasa ma się stać częścią tzw. arterii Via Baltica łączącej Finlandię, Estonię, Łotwę i Litwę z Europą Południową i Zachodnią.

Zobacz też: Klasy i kategorie dróg publicznych w Polsce, Droga powiatowa, Droga gminna i Polskie tablice rejestracyjne.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Transport_w_Polsce#Transport_drogowy