Generalnie prawie każdy potrzebuje prawnika, czy obrońcę w sądzie. Niezależnie od tego czy jesteśmy winni, bez winy, czy prowadzimy własny interes. Warto szukać: i znaleźć najlepszą dla nas kancelarię.
Wikipedia; Wymagania zawodowe Adwokat
Wymagania zawodowe
Adwokat może wykonywać swój zawód w zespołach adwokackich lub indywidualnie (także w formie handlowych spółek osobowych). Kandydat na adwokata musi ukończyć wyższe studia prawnicze, odbyć aplikację adwokacką, tj. praktykę w adwokaturze oraz zdać egzamin adwokacki. Osoby posiadające tytuł naukowy profesora lub stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie prawa są zwolnieni z konieczności odbycia aplikacji i zdawania egzaminu adwokackiego.
Zawód adwokata polega na świadczeniu pomocy prawnej, a w szczególności na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami. Adwokaturę stanowi ogół adwokatów i aplikantów adwokackich. Prawo wykonywania zawodu ma tylko ten, kto został wpisany na listę adwokatów przez okręgową radę adwokacką. W Polsce wpisanych na listę jest ponad 7 tys. adwokatów.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Adwokat
Prawniki prawnikowi nierówny
Nigdy nie wiadomo kiedy przyda się numer do prawnika, czasami zdarzają się sytuacje losowe wymagające prawniczej interwencji. Warto jednak znaleźć sobie jakiegoś sprawdzonego prawnika, aby zajmował się naszymi sprawami. Dużo też zależy od charakteru samych spraw, bowiem prawnik prawnikowi nierówny. Jeden zajmuje się sprawami rozwodowymi, inny nieruchomościami, a jeszcze inny obsługa spółek handlowych.
Może się też zdarzyć, że będziemy potrzebowali obrońcy w sądzie, na przykład w sprawie wywalczania odpowiedniego odszkodowania z wypadku komunikacyjnego. Podsumowując, zawsze warto mieć numer lub numery do prawników, aby móc, w razie pewnych przypadków, skorzystać z nich pomocy.
Studia to nie koniec
Studenci prawa mają trudniej niż ich koledzy z innych wydziałów i kierunków studiów. Prawnicy poza wymogiem ukończenia studiów, muszą jeszcze zrobić aplikację, która trwa w najlepszym wypadku 2 lata. Dokładny czas robienia aplikacji zależy od wybranej aplikacji: radcowska, sędziowska itp. Generalnie polega to na wykonywaniu czegoś w stylu praktyk, gdzie absolwenci prawa uczą się pracy w danym zawodzie, na przykład adwokata, czy radcy prawnego.
Pomijając sprawę aplikacji to same studia prawnicze to już niemałe wyzwanie. Trudnością dorównują kierunkom medycznym,a pod pewnymi względami je przewyższają. Ilość przepisów do zapamiętania jest zastraszająca, a wymagania znajomości prawa rzymskiego jest obowiązkowa. Podsumowując prawo to dość ciężka droga kariery.