Przydatność i praktyczność klimatyzacji w domu

ieli się na różne rodzaje, są klimatyzatory stojące, stacjonarne, przy sufitowe itp. Każdy oczywiście spełnia podstawową funkcję tego typu urządzeń, czyli klimatyzuje. Każdy typ klimatyzacji nadaje się jednak do różnych zastosowań

Przydatność i praktyczność klimatyzacji w domu klimatyzacja gdańsk
Produkcja cieplna mieszkania ulegnie dużej poprawie przy klimatyzacji. Ale czy warto wydawać pieniądze w , oczywiście, że tak- krótko o tym czemu.

Rodzaje klimatyzacji

Klimatyzacja dzieli się na różne rodzaje, są klimatyzatory stojące, stacjonarne, przy sufitowe itp. Każdy oczywiście spełnia podstawową funkcję tego typu urządzeń, czyli klimatyzuje. Każdy typ klimatyzacji nadaje się jednak do różnych zastosowań. Nie zawsze też można użyć danego rodzaju klimatyzacji z różnych powodów.

Najlepiej zainteresować się kwestią klimy już na etapie budowy budynku, nie zawsze jednak jest to możliwe, a czasami zwyczajnie nie pomyśleliśmy o tym. Oczywiście można zamontować większość typów klimatyzatorów w już gotowych budynkach, jednak niesie to za sobą pewne ograniczenia i dlatego warto poznać opinię fachowca.


Definicja klimatyzacji z Wiki

Klimatyzacja ? proces wymiany powietrza w pomieszczeniu, mający na celu utrzymywanie zadanych warunków klimatycznych, czyli odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, zapewniających dogodne warunki do pracy i funkcjonowania człowieka (warunki komfortu) lub optymalne warunki dla określonego procesu przemysłowego (np. w przemyśle elektronicznym).

W języku potocznym mianem klimatyzacji określa się błędnie proces chłodzenia (np. samochód osobowy z klimatyzacją).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klimatyzacja


O czynnikach chłodzących

Początkowo jako czynnik chłodzący stosowano od XIX wieku do lat 1920. dwutlenek węgla. Został on wyparty przez czynniki z grupy fluoryzowanych węglowodorów, które mogły być stosowane przy niższym ciśnieniu roboczym w układzie chłodzącym. Po wycofaniu fluorowęglowodorów stosowano czynnik R12 (dichlorodifluorometan), który miał dobre właściwości termodynamiczne i wolno ulatniał się z układu chłodzącego. Jako szkodliwy dla warstwy ozonowej został zgodnie z podpisanym w 1987 roku Protokołem Montrealskim wycofany z użytku. W następnych latach stosowany był czynnik R134a (tetrafluoroetan) o dobrych właściwościach termodynamicznych, jest on jednak gazem cieplarnianym o bardzo wysokim indeksie GWP (1300).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klimatyzacja