Tekst o językach obcych

ęzyk, którego chcielibyśmy się uczyć ma znaczenie....Zdecydowanie najłatwiej będzie nam ogarnąć nowy język obcy, jeśli znamy juz inny należący do tej samej grupy. Dla przykładu - jeśli znamy biegle włoski, czy też portugalski

Tekst o językach obcych Warto znać język angielski! Jeśli jesteś zainteresowany kursem języka obcego, to sprawdź

Chcesz znać wiele języków?

Jak już wcześniej wspominałam - to do jakiej grupy zalicza się język, którego chcielibyśmy się uczyć ma znaczenie....Zdecydowanie najłatwiej będzie nam ogarnąć nowy język obcy, jeśli znamy juz inny należący do tej samej grupy. Dla przykładu - jeśli znamy biegle włoski, czy też portugalski, to możemy nauczyć się języka francuskiego. I będzie nam dużo łatwiej go opanować, niż innym. Żeby można było mówić o grupie językowej, muszą istnieć elementy wspólne. Właśnie dzięki podobieństwom, wynikającym często z tego samego pochodzenia, będzie nam dużo łatwiej.


Historia języka angielskiego

Angielszczyzna jest językiem zachodniogermańskim, który wziął swój początek z anglo-fryzyjskich dialektów przyniesionych do Brytanii przez germańskich osadników i rzymskie wojska z terenu obecnych północnych Niemiec i Holandii. Na początku, język staroangielski był mieszaną grupą dialektów, obrazującą różnorodne źródła anglosaskiej ludności ówczesnej Anglii. Jeden z tych dialektów, późny zachodniosaski, w końcu zyskał przewagę. Pierwotny staroangielski następnie był pod wpływem obcym ze względu na dwie fale inwazji. Pierwsza to inwazja wikingów, użytkowników języków skandynawskich; zdobyli oni i skolonizowali części Brytanii w ósmym i dziewiątym wieku. Druga to inwazja Normanów w XI wieku. Mówili oni językiem starofrancuskim i rozwinęli anglo-normańską odmianę języka angielskiego. Te dwie inwazje spowodowały, że angielszczyzna stała się do pewnego stopnia językiem mieszanym (chociaż nie był to pidgin ? prawdziwie mieszany język w ścisłym lingwistycznym znaczeniu tego słowa).

Współżycie ze Skandynawami zaowocowało zauważalnym gramatycznym uproszczeniem i leksykalnym wzbogaceniem anglo-fryzyjskiego rdzenia angielszczyzny; późniejsza normańska okupacja prowadziła ku przeszczepieniu do rdzenia germańskiego bardziej wyszukanej warstwy słów z romańskiej gałęzi języków europejskich. Ten wpływ normański wprowadził angielszczyznę do sądów i urzędów. W ten sposób angielszczyzna rozwinęła się w "pożyczający" język o wielkiej elastyczności i bogatym słownictwie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_angielski#Historia


Różne rodzaje kursów językowych

Jeżeli jesteśmy zdecydowani rozpocząć kurs języka obcego, wybierzmy metodę szkoleniową, która będzie odpowiednio do nas dopasowana. Nie zamierzam pisać o różnych technikach zapamiętywania. Obecnie coraz większą popularność zdobywają kursy językowe on-line. To jednak może się nie sprawdzić, jeśli nie nie podamy wystarczającej samodyscypliny - kontakt z lektorem motywuje! Istotny jest też native-speaker. Dzięki temu będziemy mogli przetestować nasze umiejętności językowe i komunikacyjne.


Po co ci angielski, głupcze?

Czy warto znać obcy język? Zawsze warto! Obecnie bez angielskiego raczej ciężko sobie poradzić - mało, że pracodawcy często oczekują od pracownika znajomości tego języka, to jeszcze przydaje się on w funkcjonowaniu podczas jakiejkolwiek zagranicznej podróży. Komunikacja to podstawa, nawet jeśli jesteśmy turystami. Po angielsku można się dogadać prawie wszędzie, również w tym języku jest dostępna spora część publikacji z różnych branż. To nie fanaberia pracodawcy - naprawdę angielski się przydaje. Tak więc - do szkoły językowej marsz!


Kursy językowe - mają znaczenie dla pracodawcy?

Wszyscy mamy świadomość, że aby naprawdę podnieść swoje kwalifikacje, musimy się uczyć języków obcych. I w zasadzie to nie ma znaczenia, czy jesteśmy humanistami, czy też ukończyliśmy politechnikę. Tak naprawdę najbardziej opłaca się to wszelkiego rodzaju specjalistom - informatykom, programistom, czy lekarzom. Nie tylko dzięki temu łatwiej będzie nam dostać pracę w kraju, ale także otworzy nam drzwi do kariery w innym państwie. Nawet jeśli nie zamierzamy wyjeżdżać, to z pewnością czasowy staż wpłynie pozytywnie na zawartość naszego CV.